Цуд навіны

Трэнер Міхалкевіч заплаціць штраф за нецэнзурныя выказванні ў адрас арбітра

Дэпартамент правядзення спаборніцтваў Моладзевай хакейнай лігі прыняў рашэнне пакараць галоўнага трэнера чарапавецкай хакейнай каманды "Алмаз" Яўгена Міхалкевіч за неспартовыя паводзіны і абразлівыя выказванні ў адрас арбітра.

Нагадаем, у трэцім перыядзе ў заключным матчы 1/4 фіналу плэй-оф МХЛ паміж яраслаўскім «Локо» і чарапавецкім «Алмазам» галоўны трэнер «Алмаза» Яўген Міхалкевіч, незадаволены судзейскімі рашэннямі, дазволіў сабе нецэнзурныя выказванні на адрас галоўнага арбітра, пасля чаго адвёў чарапавецкую каманду ў распранальню за 11 хвілін да канца матчу. Пасля шэрагу перамоваў, "Алмаз" працягнуў гульню, завяршылася выніковым паразай клуба з Валагодскай вобласці з лікам 2: 6 і вылетам «алмазаўцы» з барацьбы за Кубак Харламава.

Згодна з паведамленнем афіцыйнага сайта МХЛ, разгледзеўшы ўсе наяўныя матэрыялы (рапарт галоўнага суддзі, рапарт інспектара матчу і відэа матчы), дэпартамент правядзення спаборніцтваў прыняў рашэнне не ўжываць дадатковых санкцый да клуба. Пры гэтым на галоўнага трэнера каманды «Алмаз» Яўгена Міхалкевіч будзе накладзены грашовы штраф.