Цуд навіны

Хакеісты Алмаза разграмілі Сахалінскіх акул

Дублёры чарапавецкай «Северсталі» працягваюць радаваць балельшчыкаў высокай выніковасцю ў гульнях рэгулярнага чэмпіянату МХЛ.

У чацвер «Алмаз» дома з лікам 6: 2 нанёс поўнае паражэнне «Сахалінская акулам».

Череповчане ў цяперашні час з'яўляюцца аднымі з прэтэндэнтаў на выхад у серыю плей-оф. Таму перад камандай настаўніка Яўгена Стауроускай варта адна задача - перамагаць у кожным пакінутым матчы. На дапамогу фарм-клубу «Северсталь» дэлегуе маладых гульцоў з першай каманды.

Паядынак з астраўлянінамі не стаў для «жоўта-чорных» «лёгкай прагулкай». Госці з Сахаліна на першых хвілінах зладзілі штурм чарапавецкай абароны, які завяршыўся голам у вароты "Алмазу". Каманда з Чарапаўца даволі хутка атруцілася ад атрыманай «аплявухі». Пасля выніковых нападаў Мікіты Лощенко, Эдуарда Чекмарева і Максіма Лявонава лік у матчы стаў 3: 1 на карысць гаспадароў лёду.

У другім перыядзе супернікі абмяняліся шайбамі. У складзе «Алмаза» дубль аформіў Эдуард Чекмарев. У заключнай дваццаціхвілінцы «Акулы» кінуліся ратаваць гульню. Череповчане не толькі выстаялі, але і парадавалі балельшчыкаў двума галамі. Разгром самага ўсходняга клуба МХЛ завяршылі Вадзім Кудако і Дзяніс Дюрягин.

Наступным супернікам «Алмаза» стане маскоўскі «Спартак». Матч адбудзецца ў Чарапаўцы 7 лютага. Пачатак паядынку ў 14.00.